Yeşil Bursa'ya Moral Ziyareti

Pilot Takımımız, Yeşil Bursa’nın oynayacağı zorlu Kahraman Maraşspor maçı öncesi Yönetim Kurulumuz antrenmanı ziyaret etti.

29.08.2013 Perşembe

Pilot Takımımız, Yeşil Bursa’nın 1 Eylül 2013 Pazar günü deplasmanda oynayacağı Kahraman Maraşspor maçı öncesi yönetim kurulumuz moral ziyaretinde bulundu.

Nilüferköy Ercüment Şeftalioğlu Tesislerinde gerçekleşen antrenman öncesi, Başkanımız Erkan Körüstan, 2.Başkanımız Rıdvan Şen, İcra Kurulu Üyemiz Serkan Sabuncuoğlu, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Necdet Ertaş, Mehmet Aktar, Yüksel Çolak, Melih Özeren ve İlyas Acar Yeşil Bursa takımını ziyaret etti.

Başkanımız Erkan Körüstan, Yeşil Bursa takımının futbolcularına yeni sezonda başarılar diledi ve ardından kurban kesilerek dualar okundu.

 

Mehmet Küçükyalçın: “Öncelikli hedefimiz Bursaspor’a oyuncu verebilmek”

Pilot Takımımız Yeşil Bursa’nın 2. Başkanı Mehmet Küçükyalçın, çok iyi bir kamp dönemi geçirdiklerini belirterek şunları söyledi; “Kahraman Maraşspor ile ilk maçımızı oynayacağız. Yaklaşık 1 buçuk aydır çalışıyoruz. Oyuncularımızın bir kısmı Oyak Renault takımından kalan arkadaşlar bir kısmı da Bursaspor A2 takımından ve Bursa Merinosspor’dan aldığımız arkadaşlarımız. Çok iyi hazırlandık. Amacımız kesinlikle Bursaspor’un pilot takımı olarak gelecek vaat eden futbolcuların gelişimini sağlayıp, tecrübe kazandırıp Bursaspor’a vermek. Başta teknik ekibimiz olmak üzere arkadaşlarımızın hepsi takıma çok emek verdiler.  Bugüne kadar 3 hazırlık maçı yaptık. Çok keyifli maçlar çıkardık. Hazırlık maçlarında oynanan oyun gerçekten çok güzeldi. Bazı eksiklerimiz var fakat o eksikleri kendi içimizden çözmeye çalışacağız. Çünkü alacağımız futbolcular kesinlikle Bursaspor’un mantalitesine uygun, genç ve gelecek vaat eden futbolcular olmalılar. Yoksa almış olmak için veya boşluğu doldurmak için oyuncu almayacağız. Takımımızın öncelikli hedefi Bursaspor’a oyuncu verebilmek daha sonra ise üst sıralarda yer alıp üst liglere çıkmak istiyoruz. 10 Kişilik bir yönetim kurulumuz var bu arkadaşların çoğunluğu Bursaspor’un yedek yönetim kurulundan. Arkadaşlarla uyumlu bir şekilde çalışıyoruz.”

 

Şenol Ulusavaş: “Çok büyük bir camianın pilot takımıyız”      

Yeşil Bursa Teknik Direktörü Şenol Ulusavaş antrenman öncesi şunları söyledi; “Sezon başı hazırlıklarımı çok keyifli geçti. Çok genç ve arzulu bir oyuncu kadromuz var. Sezonun evimizde oynayacağımız ilk maçını Atatürk Stadı’nda oynayacağız. Grubun ilk maçında deplasmanda Kahraman Maraşspor ile oynayacağız zor bir mücadele olacak. Fakat bazen zor görünen, dezavantaj gibi görünen karşılaşmalar lehimize dönebilir. Bizde bunu avantaja döndürmek için elimizden geleni yapacağız. Ligin ilk 5 haftası bizim nereye gideceğimizi belirleyecek. Genç oyuncularımız bu lige ilk birkaç haftada alışacaklardır. Bu sebepten Maraş maçı bizim için çok önemli. Bursaspor Kulübünün de bize çok fazla katkısı var. Çok büyük bir camianın pilot takımıyız. Yeşil Bursa takımı hepimiz için hayırlı olsun.”